"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ka…

Herşey o an olmuştu… O an… Derin bakışların başlangıcı, sessizliği, kimsesizliği, geceleri yastıklara sarılışı, hüngür hüngür ağlamalar hepsi o an da zaman kavramının dışında bir anda olmuştu! Kaderdi… Bir o kadarda kederdi… Ne olursa olsun O’ndan gelene eyvallah demekdi ya görev hiç sesi çıkmıyordu. Sonraları duydum canının çok acıdığını… Ama o ne zaman gitsek bizi ayakta karşılıyordu… Bizi görünce kafası karışıyordu… Kalkmalıydı zira böyle görmüştü büyüğünden misafir gelince ayağa kalkılırdı! Ayağa! Ayaklarının üzerine kalkılırdı! Kalktı… Kalkamadı… Kalkar gibi oldu… Kalktı… Yere düşen başını biraz sendelikten sonra göğe kaldırdı! Hoşgeldiniz dedi ve yerimizi gösterdi! Ayaktaydım! Bu zor ana dayanmaktaydım! İşte şimdi haykıracağım derken… Sustum.

Gülüyordu! Bende bozmuyordum hiç rengimi! Ah ulan diyordum ah! Bilemedim kendimi! Hiç bir şey olmamışcasına gülümsüyor neşe satıyordu kendini bilmez fakirlere… Konu hiç açılmadı… Hani bir an açılsa eteklerdeki bütün hüzünler saçılacaktı ortalığa… Saçılmamalıydı. Saçmamalıydı hüznü kimse onun yanında… Saçmalamamalıydı kimse!

Biraz daha anlattı… Ben sağır, yalnızca gözlerim duyuyor! Sabır denen nimeti Mevlam hak edene veriyor! Gitme vaktiydi… Misafir giderkende kalkılırdı ayağa… Kalkmalıydı  zira böyle görmüştü büyüğünden misafir gidincede ayağa kalkılırdı! Kalkmaya çalıştı, kalkar gibi oldu, kalkamadı, kalk, tı… Hiç bir şey yok gibi uğurladı bizi… Kapıya kadar uğurladı bizi… Ah o kapı! Kapandığında içeriye hangi hüzünlerin hapsolduğu ah o kapı! Kapı kapandı. Kimisi için konuda kapandı. Ama ben… Ben kapatamadım… O kapanan kapının ardındaki gencecik kardeşimi orada hangi hüzünlerin, hangi ah’ların beklediğini, hangi sabır dualarının semalara bir bir gönderildiğini biliyordum! Dönemezdim. Hassastı… Herşeyi O’na sevk ederdi. Gülerdi. Kalmak isterdi. Ka….Tek Yorum

  1. Anonim Anonim 6 Kasım 2009

    RABBİMMMMMM ! CANIMI SEVİYORUM EN ÇOK… SANA VERİLECEKLER LİSTESİNİN EN BAŞINA ONU YAZDIM. CANIMDAN AYRILAMADI NEFSİM HEMEN YAPIŞTI PAÇASINA ONUNLA GİTTİ TUTAMADIM. SONRA GÖZLERİMİ GÖZDEN ÇIKARMAYA KARAR VERDİM GÖRDÜĞÜM TÜM FANİ GÜZELLİKLERLE BERABER. ELLERİM SONRA, SONRA DA AYAKLARIM. DÜNYADA TÖKEZLEYEN, NEFSİME UYUP BENİ ALAHIN RIZASININ OLMADIĞI YERLERE GÖTÜREN SIRAT-I MÜSTAKİMDE NE OLACAĞI BELLİ OLMAYAN AYAKLARIM SİZLERİDE ÇIAKRDIM GÖZDEN. HER BİR TELİ BİR ATEŞ TOPU OLUP VÜCUDUMA YAPIŞACAK OLAN ILIK RÜZGARLARDA SAVURDUĞUM SAÇLARIM, SİZİDE VERİYORUM. RAHMANIN KARŞISINDA UTANÇTAN YERDEN KALKAMAYACAK OLAN YÜZÜMÜDE EKLİYORUM LİSTEME. DİLİM, KULAKLARIM, BURNUM, CİĞERLERİM, AKLIM… BANA EMANET EDİLENLERDEN VERECEKLERİM BİTMİYOR LİSTE UZUYORDA UZUYOR. EVİM, ARABAM, İŞİM, SAĞLIĞIM, AYAKAKBILARIM, HUZURUM, AİLEM, DOSTLARIM, KİTAPLARIM…GİDİYORDA GİDİYOR LİSTE. ÖZETLE; HERŞEY DİYELİM. ” NEFİF VE MALINI CENAB-I HAKK’A SATMAK VE ONA ABD OLMAK VE ASKER OLMAK “(6.SÖZ) NİYETİNDEYİM İNŞALLAH RABBİMİN İZNİYLE. NE DİYOR RABBİM TEVBE(9/111) SURESİNDE:
    ” ALLAH KARŞILIK OLARAK CENNETİ VERİP MÜMİNLERDEN CANLARINI VE MALLARINI SATIN ALMIŞTIR” E SATIN ALINANLAR BANA AİT OLMADIĞINA VE BİR GÜN GİDECEKLERİNE GÖRE NEDEN ÜZÜLEYİM Kİ. BANA AİT OLMAYANLARIN YOKLUĞUNA NEDEN ÜZÜLEYİM ONLAR BİRER EMENETTİLER,SIRALARI GELDİ GİTTİLER…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir