"Enter"a basıp içeriğe geçin

Zina

sendenkalan_zina.jpg

Geçip giden zaman görünmez ama hissettirir. Geri dönüp bakıldığında çoğu kez utanç verici olaylar hatra gelir. Utanmak edepden, hayadan, imandandır ama gel gelelim anlık hatalar nedeni ile bir çok kişinin bir ömrü ve Allah bilir Ahireti de harap olur. ” Sinema makinalarını yapanları yaratan Allah şüphesiz bizim hayatımızıda kaydedebilir ve O gün geldiğinde tüm hayatı tüm alemin huzurunda seyrettirir. Ey İnsan! Kendi resminden utanmak istemiyorsan seyredilecek bir hayat yaşa!” ¹

Şehvet imtihandır.
Ahir zamanda çok çetin bir imtihan olan şehvet duygusu arzuya dönüştüğü an kişi bitmiştir. Toplumumuzda maalesef kanamaya devam eden bu yara çoğu kişinin farkında olmadan sonunu hazırlamaktadır. Çünkü o tutarsızca harcanan meni yalnızca bir sıvıdan ibaret değil aynı anda Aklın, Fikrin, Vucudun en önemli besin kaynağını içinde barındırır. Şehvet gemisine binmiş alemi dolaşan düşüncesiz gençlik, hücreleri işlevini kaybetmiş düşünemeyen düşüncesiz bir toplum kapısının en güzel anahtarıdır.

Düşünüldüğünde Zina anlık bir olaydır!
Lakin büyük günahlardandır. Sahibi olmadığın bir Canan’ın teninde kaybolmak o an da şeytanın kurşununa maruz kalmaktır. Gündüz gözler açıldığında Şeytan, Nefis, İnsan beraber uyanır. İnsan her ne kadar malup görünsede aklı ve fikri ile şeytandan ve nefisden üstün haldedir.

Yaşam da bu an olan, bu anda kalmaz!
Herşeyin bir hesabı şüphesiz olacaktır. Ahir zaman erkekleri eşlerini hiç bir yiğidin gözünde kaybolmamış saf isterken kendileri yarenlerinden evvel belkide onlarca kadın zülüfünde kaybolmuşlardır. İşte bu Ahlak dışı düşünce ile hayat okuluna devam eden İnsan evliliğinde de kendi iç yaşamındada sürekli kendi kendini hesaba çekmeye mahkum kalacaktır.

Tövbe kapısı her daim açıktır.
Tövbe olmasa yaşam da mana kalmazdı. Mevla bizi affetmeye hazır ama biz affedilmenin hazzını yaşamaya hazır değiliz. Bu nedenle ha la iki dudak arasında yutulup giden ömürler günden güne artmakdatır. Bir anlık bir aldanma bir ömür boyu utanç ve yüz kızartısı ile cezanlandırılır.

Zina bir idamdır.
İşte bu anlık dediğimiz Zina bir de facianın Anasıdır! O kendini kaybetmiş insanlar tutarsız ca kendilerine teslim olurken O an da ne olduğundan habersizdirler. Farkında olmadan kalınan gebelikler kahrolarak söylüyorum ki maalesef “Kürtaj” ile yani bir Cennet Kuşunun parça parça katledilmesi ile son buluyor! Evet İnsan elleri ile yavrusunu daha gözlerini bile açmamış ama canlı ama yüreğinde ama sıcak ama o saf, tertemiz evladını parça parça idam ediyor…

Zina haramdır. Günahtır. Geri dönüşü yoktur.
Dünyada Yok Oluştur.

Mesut ÇELİK
Fotoğraf: http://thekivanc.deviantart.com/art/Dusmedim-Daha-78702447
Dipnot ¹ : Hekimoğlu İsmail – Yokuş

2 Yorum

 1. burak haydut burak haydut 30 Ağustos 2008

  Nasıl olurda İnsan böyle bir işe kalkar anlayamıyorum kendine nasıl hakim olunmaz hiç düşünülmezmi öbür dünyada olacakları öbür dünyayı geçtim ben bu dünyadada çıkacağına inanıorum bukolay bişi değil hafif bi günahda değil ZİNA, kul hakkı… Bir işi yapmadan önce düşünün iki kere düşünün üç kere düşünün sorasını düşünün bence düşüncelerle bu işlerin olmıcağını düşünüorum. Nasıl bukadar aciz olabilirsiniz kendinize hakim olmalısınız Kur’an-ı Kerimde bi Ayette şöle diyor; bir kızla bir erkek kapalı bir yerde ise üçüncüsü şeytandır. Erkek kız şeytan yaa herşey ortada herşey belli her koyun kendi bacağından asılır Allah hiç birimize öle bi çaresizlik acizlik wermesin saygılarımla… BrK..

 2. Nihat Nihat 2 Aralık 2011

  Evinde bulunduğu kadın, Yûsuf’a yakınlık gösterip hile yaparak sahip olmaya kalkıştı. Kapıları iyice kapattı:
  ‘Haydi gel!’ dedi. Yûsuf:
  ‘Allah korusun, kocanız benim velinimetimdir, bana güzel baktı, yer yurt ihsan etti. Unutma ki, iyiliğe kötülükle mukabele eden zâlimler iflah olmaz, ebedî nimetlerle mutluluğa eremez’ dedi.
  Andolsun ki, hanım, ona karşı gerçekten arzu doluydu. Rabbinin ikazını, emir ve hükümlerini, koyduğu ahlâkî kuralları düşünmemiş olsaydı, Yûsuf da ona meyletmiş gitmişti. Biz kötülük ve zinayı, gayri meşrû ilişkileri, haddi aşmayı, cimriliği, ahlaksızlığı ondan uzaklaştırmak için böyle hatırlatmalarda bulunduk. O bizim samimi, ihlâslı davranışlarda bulunan kullarımızdan biri idi.
  Yusuf suresi 23-24
  Arkadaşlar Allah’a sığının. Bunun başka kurtuluş yolunu bilmiyorum. Nefsinize asla ama asla güvenmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir