"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ölüm Provası

 

Hastaneler her zaman hastalara şifa dağıtmaz aksine sıhhatinde sorun olmayanlara da daha doğrusu sıhhati sağ olup anlayanlara da pek ala şifa olurlar.

Gündelik hayatta ah vah ettiğimiz sinek ısırsa yeri yerinden oynattığımız hadiseler, çorbanın tuzu, yeşil yanınca gitmeyen arabalar, bağırıp çağıran anlayışsız insanlar, vesaire daha niceleri bize hayatı zindan eder sözüm ona. Oysa hastanede öyle değil, burada yer yerindende oynasa bağırsalarda çağırsalarda bir nefes alabiliyorsan mutlusun evelAllah.

Çocuğunun yaramazlığına bir araba yükü şikayet edenler Anneler yerine nöroloji bölümünde daha 10 aylık bebeğinin kafasında kafasından ağır sargı bezleri olan Annelerin hiç bir şeyden şikayetleri yok tek istedikleri yavrucakları bir an evvel sıhhat bulsun.

Babasına ‘yeter be!’ diye atarlanan genç yaşlı farkmez evlat yok hastanelerde burada maaşallah herkes aman bir nefes sıhhat diye babasının başında bekliyor hamd olsun.

Burası hakikaten güzel bir yer çünkü burada herkes bir birine muhtaç o senin bardağına o senin sesine bu senin gülüşüne herkes bir birinden medet umar halde hal böyle olunca Allahu Alem kimse bir birine ne kötü bir söz ediyor nede bir birinin suratına mahkeme duvarı gibi bakıyor pastanede öğrenemediğimiz ‘bir arada’ yaşama irfanını Allah bize hastanede öğretiyor.

Acısı yokmu aman Ya Rabbi! Daha gün yüzü görmemiş o mübarek melekler o nur yüzlü bebekler o canlar feda cemaller o dünyaya doyamamış kamiller aman aman aman… Acı nedir diye sorsan herkes farklı bir şey söyler çünkü herkesin acısı kendinde saklıdır, kimse kimsenin acısını hissedemez Allah bilir ya kimse de kimsenin acısını dindiremez. Varsa yoksa Allah tek çare. Burada acı tek! Oda Can! ‘Olmaya Cihanda Devlet Bir Nefes Sıhhat Gibi’ lafını zamanında üstadlarımız boşuna söylememiş burada bir nefes sıhhatin acısı tarifsiz. Kimi acı uzun kimi acı kısa burada kısasımız bu, yani acı hep var ama pay pay dağılıyor nasibinde ne varsa!

Hastaneler bana sorarsanız bir nevi prova odası toplamda bugünle birlikte 72 gündür hastanedeyiz. Anladığım şu ki hastanın yakınlarına o kadar tesir etmesede anlayan hastaya bir nevi mezarlık provası yapılıyor burada. Öyle hemen korkma, anlatayım hak vereceksin ameliyattan önce anadan doğma soyunup iyice yıkıyorlar, ameliyata sokuyorlar bi güzel uyutuyorlar, sonra çıkarıyorlar uyanırsan prova başarılı.

Uyanamazsan.

Oyun bitti.

Tek Yorum

  1. Anonim Anonim 27 Haziran 2016

    Hocam ALLAH Şafii ismi Hürmetine Şifa versin inşaAllah…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir