Ölüm…

Issız bir yere gitmek istiyorum şu sıralar.. Kimsenin olmadığı.. Yalnızca kuşların ötüşünü duyabileceğim bir yere. Kimseyi istemiyorum. Sabah kalkayım ineklerden sağdım sütü içeyim kümesdeki yumurtalarla doyayım.. Televizyon, bilgiysar, radyo da istemiyorum! Yanıma bir bavul kitap alacağım.. Güneş tenime değerken uzun uzun kitaplar okuyacağım.. Sonra mırıl mırıl şarkılar söyleyeceğim kendi kendime.. Her vakit Allah la buluşup dertleşeceğim.. Ne varsa içimde Rab’bime anlatacağım.. Çünkü başka kimse beni böyle dinlemez. Başka kimse derman olmaz, olamaz dertlerime. Akşama doğru çıkıp dolaşaçağım çayırlarda.. O nefis tertemiz havasını çekeceğim yüreğime.. Gözlerimi gökyüzüne dikip önce yaradanı ve diğer Alemi düşüneceğim.. Sonra kalbimdeki sevdiklerimi.. Ne yapsan ne etsen öleceksin nede olsa. Çabalama. Çırpınma. Uzun geziden döndükden sonra yakacağım şöminemi.. Minik mumlarımla süslenmiş soframda Seni de karşıma alıp yemeğimizi yiyeceğiz.. Ah az kala atlarımızı unutuyorduk.. Onlarada bir bakayım ne yapıyorlar.. Yemek den sonra güzel bir muhabbet fena olmaz.. Güzel sözlerden güzel olaylardan söz ederek güzel bir muhabbet edeceğim seninle.. Huzur la dolacağız ikimizde. O tek başıma kaldığım yerde Milyonların içinde bulamadığım huzuru bulacağım. Süpriz olmadan olmaz.. Yan odadan Kemanımı kapıp geleceğim.. Usul usul çalmaya başladığımda yüreğimdeki alevlere dayanamadan inleteceğim o minik evi.. Hani insanlar gözyaşı olmasın derler ya.. Olsun.. Sen ağlarken ben sana tebessümlerle bakacağım.. Sen giderken ben geleceğim.. Sen susarken ben konuşacağım.. Sen ne yaparsan yap ben seninle olacağım..

O küçük kimsenin olmadığı yerde yalnız başıma bir ömür geçirmek istiyorum.
Tüm kötü olaylardan..
Tüm pisliklerden..
Tüm günahlardan uzak…
Allah ile bir..
Allah ile beraber..
ve senine..

Mesut ÇELİK

ev.jpg

Murat Çelik – Ölüm

Günler sensiz geçer oldu
Yüreğim benden gider oldu
Baharı beklerken güzelim
Hep güneşi arar oldum

Herşeyin bir sonu var ama
Sonu yok ki düştüğüm yerin
Sana değil artık güzelim
Ah, ölüme koşar içim

Gel artık, içimi al ve öldür
Dön artık, sesimi al ve öldür

Seni ben kendime güzelim
Canımdan geçip seçtim
Sana ben kendimi güzelim
Ödünç vermedim

Söz-Müzik: Murat Çelik

“Ölüm…” için 5 cevap

 1. merveözer dedi ki:

  Bu yazının başlığını okurken ölümle ilgili bir kaç satır var zannetim ki yanılmışım. Tüm bu satırlar, mutlululk hayallleri ve yaşama hevesi ile yazılmış bir yazıyla karşılaştım. Sevindim… Aslında ölüm bence hüznü, SONU, bitişi, anlatmaz. Ölüm yaşamayı anlatır.
  Bence, seni tanıdığım kadarıyla yaşamayı en çok hakeden insanlardansın. Sen olmazsan biz bu güzel yazılardan mahrum kalırız. Mutlu (arada acılar olmalıki mutluluklar anlaşılsın) bir hayat dileği ile:):):):)

 2. etruce dedi ki:

  inşaallah hayallerin gerçek olsun…öyle şeyler yazıyosun ki insan okurken mutlu oluyor..bazen kelimelerim düğümleniyor yorum yazamıyorum herşey bende kalıyor yine…yazıların için emeğine,yüreğine sağlık…

 3. canan dedi ki:

  Her yazinizi okumamda biraz daha sasiriyor ve kaldimi böyle yürekler diyorum…cogu satirlarda kendimi buluyorum…

  O küçük kimsenin olmadığı yerde yalnız başıma bir ömür geçirmek istiyorum.
  Tüm kötü olaylardan..
  Tüm pisliklerden..
  Tüm günahlardan uzak…
  Allah ile bir..
  Allah ile beraber..
  ve senine..

  Mesut ÇELİK

  son söz yine senin olsun kardesim…selam ve dua ile..

 4. Fatma dedi ki:

  Allahu teala sevdiği kullarını diğer insanlara da sevdirirmiş…Sizinde bu içten ve güzel yazılarınızı paylaşabileceğiniz kendimizi ve etrafımızdakileri unuttuğmuz bu günlerde hatırlatıcak çok zamanınız olur inşallah…Allahu teala yolunuzu açık etsin kardeşim….
  Mesela ben sizi ileride sizin gibi düşünen ve ALLAHU teala’nın yolunda olmak isteyen tüm kalplere ulaşabileceğinizi hayal ediyorum…Günümüzde ulaşan ve kitaplarını okuduğmuzda gözlerimizi yaşartan yazarlar gibi..Sizin hayallerinizde varmıdır bilmem ama ben en azından bizimle paylaştığnız tüm bu güzel yazılar için bir vefa borcu olarak dua etmeye çalışırım.ALLAHU teala içinizdeki tüm bu güzellikleri hayırlısıyla nasip etsin inşallah….

 5. Mesut Çelik dedi ki:

  Fatma Hanım;

  Bu güzel Dua dolu yorumunuz beni onure etti… İnşaallah öyle bir hayalim var… İlerde… Zamanı belli değil ama bir kitap halinde yazıları toplamayıda düşünüyorum…

  Dua’larınızda yer edinebilmek ümidi ile..

  Saygılar.

Bir Cevap Yazın