"Enter"a basıp içeriğe geçin

Gitmek İsteyenlere – 4

eyup10

 

Dedim ya insandan değerli arabaların olduğu bir yer burası… Koca İstanbul… Ahh neyse gel Çınaraltı’na gidelim bir bardak çay biraz börek… Bak o imrenilen boğaz işte burası… Bir çiçeğin renginde güzelliği bulamayanlar buraya muhteşem derler. Bir çay daha söylesek iyi olur, büyük olsun çayımız malum dertlerimiz büyük! Sana hep ne derdin var be kardeşim senin diye soranlara pek cevap vermene gerek yok seni anlamazlar nede olsa senin derdin sana güzel. Güzel demek pek yakışmasa da bu zulme sabredeceğiz. Susacağız ve bekleyeceğiz. Suskun olmak bize çok şey katar emin ol nasıl susar nasıl sessiz kalırım deme en büyük haykırış biz de biliyorsun. Zaman ne güzel geçiyor… Gitmek istiyorsun biliyorum hadi kalk vakit geldi, borcumuzu ödeyelim devam edelim….

Derdin olmasa seninle bir dakika bile zor geçer Allah’tan derdin varda böyle güzel konuşuyorsun… Ne diyorduk Allah’ın dediği olur. Devam edelim. Yolumuz uzun yavaş yavaş gidelim… Malum gitmek istiyor bir yanımız sürekli. Beykoz’a doğru uzun bir yol var burada nedense pek ayakların çekmiyor. Hep karşı tarafta gözün? Tamam hadi geçelim birlikte. Eyüp’e giden vapur az ileride bir iskelede bekler bizi ama önce bir abdest alalım Eyüp’e adım atarken hiç değilse abdestli olalım. Bu kadar günahı bu kadar pisliği bu kadar karmaşayı bu kadar serseriliğimizi ancak abdest temizler… Başka ne gelir ki elimizden?

Bu iskelede kim bilir kimler neleri bekledi… Bekleyenler ne güzeldir bu hayatta… Bekleyecek birinin olması bekleyecek bir şeyin olması en büyük varlık. Sen neyi bekliyorsun bilmem ama senin beklediğin bir sır ve bu vapurda olmadığı muhakkak. Olsun beklemek en güzeli. Oturma içeri gel soğuk olsa da dışarıda duralım… İki çay kapta kendimize gelelim. İnsanlara ne olmuş ben de bilmiyorum ama genelde vapurlarda insanlar hep böyledir… Başları hep cama yaslı dışarıda bir şeyi beklercesine dalar giderler… İnsanların gerçek insan oldukları yegane yerlerden biridir vapurlar.

İşte geldik. Burası Eyüp Sultan…

Gitmek isteyenlere – 3 : http://www.sendenkalan.net/gitmek-isteyenlere-3/

Gitmek isteyenlere – 2 : http://www.sendenkalan.net/gitmek-isteyenlere-2/

Gitmek isteyenlere – 1 : http://www.sendenkalan.net/gitmek-isteyenlere

eyup9

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir