"Enter"a basıp içeriğe geçin

Bir selã ki sanki benim için okunan..

elveda.jpg

Bir selã okunuyor ki bu defa mahallemizin camii sinde sanki yeri göğü yerinden söken kalkın gelin diye haykıran, sanki hiç bitmeyecek gibi sanki bir saniye.. Selã bu elbet birine olmalı… Ama bu defa bu selã başka selã ! Bu selã dedem için okunuyor daha geçen gece ayaklarını okşamaya doyamadığım rahat ettirmek için pervane olurken “bırak canım bırak yavrum” diye elimi kolumu tutan dedem için okunuyor! İNANMAM! İnanamam! İnanamam ya yatıyorsun işte orada öyle cennet kuşu gibi. O sevdiğine en sevdiğine gidiyorsun işte gecelerce namazlarını kıldığın ismi her sözün başına koyduğun sevdiğine gidiyorsun işte dedem. Sen bakma akan bu yaşlarıma ondan gözden akmıyor onlar gönlümden, yüreğimden geliyor. Tutamaz dım ki seni O çağırıyor. O! O istedi dedem seni çünkü dayanamadı senin o güzelliğine o kelamların o sıkıntılara gıh demek Ya Rãb demelerine. “Affet Allah’ım” demelerine dayanadı aldı seni.

Neye üzilieyim cennet kuşusun sen. Aaaaah ah! Gözümün önündesin be dedem. Yok ki bi tane daha senden bulayımda okşayım elini ayağını sen diye!

İşte gittin! İşte o girmeyi hayalini edemediğim kara toprakları açıyor evlat ların sana! Ne kadar gaddar! Ne kadar soğuk! Ama Gerçek!

Evet dedem…
Sen hiiç hoşlanmazsın Allah emrine karşı ağlamaya sızlamaya..! Susuyorum dedem senin için Amin lerimi yüreğimden kalbimden veriyorum o güzel Ruh’una. Gidilesi kesin gidilesi muhakkak o sonsuz ebedii ümid ediyor ve Rab’bim den diliyorum ki senin için sonsuz rahmet yoluna girdin işte! Kurtuldun bu dünyadan! Ama bizi imtihanlara saldın dedem. 

Kur’an da buyuruyor ki;
De ki: “Sizin için belirlenen bir gün vardır ki, ondan ne bir saat geri kalabilirsiniz, ne de ileri geçebilirsiniz.”

Zamanın geldi dedem! Ne ben tutabilirim o pamuk ellerinden seni ne de o başındaki evlatların!
Artık Hak seni çağırıyor! Elbet gideceksin.

Dedeciğimize Dua’larınızı bekleriz dostlar.. Cennet kuşumuza selam olsun.. Ruh’u Şad. Mekanı cennet olsun.

Bilsem o gece yanından ayrılırmıydım dedem.. Daha gidişinin gecesinde ellerini öperek gittim yanından..
Gitmez olası ayaklarım gitti gitti , dalmaz olası gözlerim daldı uykulara ne bilirdim ki sen dalacaksın sonsuz uykulara…

Tek Yorum

  1. Ayşe... Ayşe... 3 Temmuz 2009

    ahh Ölüm,
    Nasıl olsa geliyorsun….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir