"Enter"a basıp içeriğe geçin

Alyansı neden dördüncü parmağımıza takmalıyız?

Bunun, Çinliler’in anlattığı çok güzel ve inandırıcı bir açıklaması var…

Başparmak, anne-babanızı,
İşaret parmağı, kardeşlerinizi,
Orta parmak, sizi,
Dördüncü parmak (yani yüzük parmağı), hayat arkadaşınızı,
Ve serçe parmak, çocuklarınızı temsil eder.

İlk önce avuçlarınızı birbirine bakacak şekilde açın. Orta parmakları bükün ve sırt sırta birleştirin. Daha sonra kalan dört parmağınızı da şekildeki gibi açıp, uç uca getirin.

image0011.jpg

Şimdi, anne babanızı temsil eden başparmaklarınızı ayırmaya çalışın… Açılacaktır, çünkü anne babanız sizinle birlikte ömür boyu yaşamayacaktır. Er ya da geç onlardan ayrılmak zorundasınız.

Baş parmaklarınızı önceki gibi birleştirip, kardeşlerinizi temsil eden işaret parmaklarınızı ayırın. Onlar da ayrılacaktır, çünkü kardeşleriniz kendi ailelerini kurup, ayrı bir hayat seçer.

İşaret parmaklarınızı birleştirip, çocuklarınızı temsil eden serçe parmaklarınızı ayırın. Onlar da ayrılıcak, çünkü çocuklar da evlenir ve bir gün kendi hayatlarını kurar.

Son olarak serçe parmaklarınızı birleştirip, eşlerinizi temsil eden yüzük parmaklarınızı ayırmaya çalışın. Ayıramadığınızı görünce şaşıracaksınız. Çünkü karı-kocalar hayat boyu bir arada yaşarlar… İyi günde ve kötü günde…

6 Yorum

 1. merveozer merveozer 6 Şubat 2008

  Küçükken aynen senin dediğin gibi yapar yüzük parmaklarımızIn ayrılmadığı için sinir olur, nedenini hiç anlamazdım. ee büyüğünce anlıyosunuz ki ayrılamadığınız kişinin size ait olduğunu simgeleyen alyansın ayrılamayan parmakta olması biraz ilginç ve doğru olduğunu anladım büyüdükçe. belki parmaktan olmasada ayrılık olur ama bu bedenen ayrılıktır. Yürekten kopamaz ayrılamaz…

 2. Anonim Anonim 6 Şubat 2008

  gsel olmuş beğendimm:d

 3. leylifer leylifer 12 Şubat 2008

  Bende nacizane bir şey eklemek istedim…elimizdeki tüm parmakların damarları bir şekilde kalbe ulaşırmış ama sadece yüzük parmağımızın ki hiç bir bağlantısı olmadan direk kalbe ulaşırmış…bunu ilk öğrendiğimde çok şaşırmıştım…:)

 4. dahi dahi 17 Şubat 2008

  mükemmel bir açıklama olmuş, saol mesut kardeşim =)

 5. damla damla 27 Nisan 2009

  Baska bi sitede farklı versiyonunu okumustum…Buda cook güzelmiş ya :)) Tskler…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir