"Enter"a basıp içeriğe geçin

Affet

affet

Ey güzel Allah’ım.
Mahcubum. Yüzümü kaldıramıyorum ki önümü göreyim… Utancımdan yerin dibine girsem yer beni kabul etmez diye korkarım. Hak etmediğim halde bana bahşettiğin bunca rahmet, bunca güzellik bana ağır geliyor. Ben senin en asi, en serseri, en tembel kullarından biriyim. Hikmetinden sual olunmadığından her gün Ya Rabbi diyerek utancımdan saklanıyorum sağa sola. Tek başıma, sessiz, gecelerce oturmam, yalnız kalmam bundan ama gel gelelim bunu anlatabileceğim anlayabilecek başka bir kulunu daha bulamadım Allah’ım.

Acıdan, mutluluktan, hüzünden, çoşkudan ağladım ama son zamanlarda utancımdan ağlıyorum… Her sabah bize hediye ettiğin o küçük meleği görünce Ya Allah, Ya Rahman, Ya Celil biz kimiz ki, biz neyiz ki sen böyle bir serveti bize gönderdin, bize bağışladın diye içimden geçiriyor bunun utancı ile ağlamaklı oluyorum.

Yer yüzüne inen en güzel suretlerden birinin her sabah baba demesi kadar mucizevi başka bir şey bilmiyorum dünyada. Baba dendiğinde aklıma hiç gelmezdi soğukların sıcak, gürültünün sessiz, korkunun cesaret, neşenin hüzün, umutsuzluğun umut olacağı. Sihirli bir sözcük gibi adeta. Baba denilince bitiyor. Dertler, kederler, hasretler, sözler herşey ama herşey bitiyor.

Cennet yolunda cennetin en güzel bahçesine giden yeri gösteren tabelayı görmüş gibi mutlu oluyorsun. Cenneti dünyaya taşımaya gelen minicik elleri cenneti görmek istemezmişcesine tutmak, koklamak herhalde izah edilemez.

İçinde zerre kötülük olmayan çocuk. Beni Allah’a götür. Beni, seni gönderene, seni temiz kılana, seni koruyana götür. Aranız çok iyi sen O’nu O’da seni çok seviyor. Kızım, ilticâgâhım sensin… Dedim ya benim yüzüm yok, yakınımda ilticâgâhım bir sen varsın… Seni seviyorlar. Bizi senin vesilenle affetsinler. O güzel ağzınla yarım yamalakda olsa baba derken affet de de inşallah. Bizi senin güzel nefesinin kokusu hürmetine affetsinler. Bizi senin cenneti gören gözlerin hürmetine affetsinler. Sen görmüşsün belli, sen oralardan gelmişsin ki buraları böyle yabancılıyorsun… Anlatamıyorsun belki ama halinden belli nereden geldiğin…

İstersen baba deme ama ne olur güzel kızım seni severler… Affet de.

fakir, mesud.

Tek Yorum

 1. Anonim Anonim 22 Kasım 2016

  Mevla Saliha bir kul eylesin.
  Size de Acısını Göstermesin…
  Mesud Hocam Sen babasısın,
  O senin söylediklerinden anlar…
  Perde Yoktur HAK’la Arasında,
  Bize de Dua Etsin..
  Dua ile Kalın…
  Saygılarımla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir