"Enter"a basıp içeriğe geçin

Yaşamak yalan belki…

Bazen birden on yıl yirmi yıl geçmişte bir ana gider o anda yaşamaya başlarsın. Bazen içinde yarım kalan şeyleri tamamlamak için o ana geri dönersin. Geçmiş geçmiştir diyen modern dünya düzenine bir haykırış olarak geçmiş bizde geçmemiştir efendim. Geçmiş bizde vardır ama geçmemiştir. İçimizde geçmişte yarım kalan her hadisenin verdiği buruklukla içiyoruz çayımızı, çorbamızı. Hasta mısın diye soracak olursan eğer bu bir hastalıksa eğer evet hasta sayılırız ama bizim için geçmişi anmak hep önemlidir. Biz hayatımıza girenlerle yaşıyoruz, hayatımızdan geçenlerle değil.

Eski bir şarkının neden önemi vardır diye düşünürseniz aslında geçmişin geçmediğini hepimiz anlamış olacağız. En baba yaşam koçları, en kral TED konuşmacıları, kim olursa olsun… Eski bir şarkıda birden 35 yıl öncesinde, bir sokağın köşesinde bulur kendisini…

Şarkıda da söylediği gibi, Yaşamak yalan belki…

Şiirler, sarkılar da bu yüzden güzel değil midir zaten? İçimizdeki sandıkları açan anahtarlardır şiirler, şarkılar… Neşvemizdir bizim şiirimiz, şarkımız. Biz, bizi terk edenlere küskün kimseler değiliz. Biz, herkesin hatırasını içimizdeki sandıklarda taşıyan geçmişin yorgun hamallarıyız.

Yükümüz ağır, hoş görün…

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir