"Enter"a basıp içeriğe geçin

Severek Başlar

Herşey severek başlar… Sevince güler, sevince ağlar, sevince susarsın. Çok konuşamazsın. Sesin kısılır. Hayata bağlanan sıkı bir iptir sevmek. Koparamazsın. Sevdiğinin gözünün içinde minik bir pırıltı gördümmü güneş doğmasın istersin o pırıltı seni güneş gibi ay gibi aydınlatır. Sevdimmi tebessümün bol olur bolca sadaka verirsin gelene geçene… Sevdimmi ekmek almaya gidersin hiç erinmeden her sabah, hemde aldığın ekmeği seçersin özene bezene… Sevdimmi bir kere mesafeleri fark edemezsin! Sana hep taaa nerelerden geldiniz derler bilmeyenler ama sen hep az önce yola çıkmışsındır. Herşey az öncedir sevdimmi. Az önce yani sevgilinin minik gülüşünden öncedir her şey. O gülüşten öncedir ağlamalar, sızlamalar, sıkıntılar, ümitsizlikler… Sevgili güldümmü herşey şimdi oluverir.

Severek başlarsın şarkı söylemeye… Sevmeden önce dinlediklerin sinek vızıltısı gelir hep ama sevdimmi bir kere davulu zurnayı keyf edersin kendine. Bahar gelir, güneş doğar, çocuklar hep güler sana.

Severek başlarsın Dua etmeye!
Sevmeden önce hep Dua’ların öksüzdür aslında biraz, sevdimmi bağlanırsın Rabbine zira artık kalbin varlığının manasını kazanmıştır.
Severek başlarsın Namaza, Allahu ekber dedimmi yüzünde tebessümler açar verilen nimetin o eşsiz mahcubiyeti karşısında eğilirsin Rabbine.

Severek geçer aslında ömür…
Sevmeden önce yalnızca yaşlanırsın.

Sevmek çok zarif, çok narin, çokda kolaydır aslında Zehra bir cemali karşında bulunca.

fakir mes’ud


İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir