"Enter"a basıp içeriğe geçin

Hoşgeldin Ey Gül Kokulu Ay…

Ne kadar değişik bir alemdeyiz.. 22 Yaşımdayım ama ha la bakınıp duruyorum etrafıma sürekli soruyorum kendi kendime Ne oluyor diyorum? Bu insanlardaki anlamlı, anlamsız koşuşturma nedir? Hemen herkesle Muhabbet ediyorum.. Elhamdülillah Müslümanız diyoruz.. Diyoruz da sanırım bi yerde yanlış yapıyoruz? Her gün 5 defa bizi bağıra bağıra namaza çağıran ezan ları bazen hiç duymuyoruz bile… Allah Kul’um istesin vereyim diyor biz ha la dermanı orda burda arıyoruz.. Şimdi yine o klasik tabloları seyredeceğiz Ramazan ayı münasebeti ile dolan Camii ler, Yetimleri hatırlamalar, Bağışlar, Ziyaretler vs… Komşusu aç uyuyan bizden değildir diyen Efendimiz (S.A) in sözü nü yalnızca bu ayda mı kaileye alıyoruz yoksa? Allah korusun da.. Yok sa biz Müslüman olamadık mı? Yakışamadık mı Müslümanlığa? Kur-an kapan diye emrederken Kadın lara onlar Haşaa Kur-An ı dinlemeyip Allah’ın kelamını hiçe sayıp aksine daha da açılıyorsa.. Zina yı, İçki yi en büyük günahların başına koyup Kur-An da bizlere bildirdiği halde biz tam aksine Allah korusun Zina yı İçki yi gündelik yaşam haline getiriyorsak.. Allah kul hakkı almayın dediği hal de biz alemde hak bırakmıyorsak… Dua sız günlerimiz geçip gidiyorsa.. Ağlayarak söylüyorum ama biz Müslümanlığa yakışmıyoruz.. O güzel O eşsiz alemi düşünmüyoruz.. Allah’ı duymuyoruz. Allah cümlemizi affeylesin İnşaallah. Bu Ramazan-ı Şerif vesilesi ile İnşallah kalplerimize Nur Ruh’larımıza Hidayet nasib eyler Rab’bim..

İnanın düşünmüyoruz.. Allah’ı düşünmüyoruz sevgili dostum.
Geçenlerde bir sitede okumuştum şöyle diyordu;
Bir sihirbazın üç topu havada on dakika düşürmeden tutuşunu alkışlara iltifatlara boğuyoruz.. Peki ya gökyüzünde Milyarlarca yıldızı hava da tutan ve düşürmeyen Allah’ı neden düşünmüyoruz?

Düşünmüyoruz Sevgili dostum..
Şu an yerinden yalnızca kalkıp 2 adım atabilmek için dünyaları verebilecek kardeşlerimizi, bir kez olsun bir gül’ü görebilmek için hayatını feda edebilcek insanları, bir kuşun sesini duyabilmek için tüm zevklerden vazgeçebilecek kardeşlerimizi düşünmüyoruz..
Tabi ya.. Nede olsa bizim elimiz, kolumuz, gözümüz, kulağımız sağlam.. Gerisinden bize ne ki…? Dedim ya sevgili dostum düşünmüyoruz…

Yazdıkca yazasım geliyor bu konularda…
Şimdi senden bir ricam var sayın okurum.. Bu akşam Güzelce abdestini al Ve Namaza git Hakkıyla namazını kıldıkdan sonra aç ellerini Allah’a konuş O ‘nunla… Ver kendini artık Allah’a..

Yazımı Hekimoğlu İsmail in güzel bir sözü ile bitirmek istiyorum..
Yollar boşaldı artık yolcular buldu vaha
Yolcular gitmesede yollar gider Allah’a.

[mp3 autostart=”true” repeat=”true”]http://www.kalpyarasi.com/samiyusuf.mp3[/mp3]

Mesut ÇELİK

4 Yorum

 1. irem irem 10 Eylül 2007

  bu ramazan ayı ztn okdr güsel bi ay kii herkes tanımadığı insanlara yardım eder okdr mübarek ay kii yanii gerçekten bana da hep gizli bi güç gibi gelirr..o iftar saatlerine yetişme telaşı küslerin barışması ailelerin bi yerde topladım beraber oruç açması yanii böle bii inanç kuvveti yoktur hiçbir dinde ya mutlaka vardır ama buu kdrr kudretlii deildir heraldee

  saol mesut eline emeğine sağlık süper yazmışsın.. allah dewamını getirsin ne diyelim:)
  herkesee hayırlı ramazanlar

 2. murat murat 12 Eylül 2007

  üstteki arkadaş neden türkçe yazmamış. Hiç sevmiyorum böylerini. Zaten genelde kızlar yapıyor böylesini: “yanii, bii, kii, ztn, güsel, heraldee, dewamını, herkesee…” Ne yani böyle yazmak marifet mi? Eğer öyleyse ben yazayım bare.

  herkesee hayırlıı ramazanlarrr, pehh!!!…

 3. canan canan 19 Ocak 2008

  mesut kardesim…evet bu kardesim kelimesini nasil icten yazdim bilemezsin…yazinda anlattiklarin hepimizin sorunu aslinda ama kalp gözümüz kapanmis bir kere ve sana masallah bu yasta ablan olarak tebrik ediyorum seni…coook uzaklarda da olsa bir abla duasiyla bitiriyorum sözlerimi Allah gayretlerini daim etsin…selam ve dua ile…

 4. damla damla 6 Mayıs 2009

  Ramazan ayında yazılmıs bir yazıyı benim şimdi okuma fırsatım oldu…Gercekten Takdire Şayan cümleler kurulmus..Ne Yazık ki günümüz ELH. Müslümanız diyoruz ve hepsi bu…5 vakit namaz bir yana haftada bir Cumalara gitmeyenler var. :( Mevlam hidayetinden ve istikametinden ayırmasın.Herzaman dualarımda Hakkın rızası vardır.İbadet ederken, Rabbimin istediği şekilde hakkını vererek ibadet yapmamızı nasip etsin.Rabbim ! Mes’ud kulundan Razı OL inş. Herdaim dua ile kardeş (:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir