"Enter"a basıp içeriğe geçin

Eyüp Sultan ve Hat Sanatı

Ramazan Geldi semtim Eyüp Sultan’da adım atacak yer kalmadı.. Çok üzülüyorum bu duruma ama yapacak bir şey yok şimdi diyeceksiniz ki neden üzülüyorsun ne güzel? Eyüp Sultan yalnız ca Ramazan ayında bu denli doluyor da bundan üzülüyorum ara sıra Yatsı namazlarını Eyüp Sultan da kılarım 5 safı geçtiğimizi hatırlamam ama Aylardan Ramazan olunca Cami ye giremiyorum.. Herneyse olayın bu boyutu herkesin kendi sorunu oluyor.. Eyüp Sultan da bir arkadaşımla gezerken Hattat İdris YURTERİ‘nin muhteşem Hat sanatı köşesinde takılıp kaldım e hazır yanımda Makinamda varken bu güzel anları sizinle paylaşmayı unutmadım buyrun..

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=B-kwNhfUT8o]

2 Yorum

  1. yehsan efe yehsan efe 21 Eylül 2007

    kardeş ben de hat sanatı ile ilgileniyorum idris yurteri yi duydum ama tanışmak nasip olmadı bana bu konuda yardım eder misiniz ben onların ankarada gül sanat merkezi adı altında bir site ve iş yeri açtığını biliyordum web siteleri vardı ama şimdi web sitelerine ulaşamıyorum bana bu konuda yardımcıolur musunuz teşekkürler

  2. Anonim Anonim 23 Haziran 2011

    idris yurterinin çalışanıyım siteyide tesadüfen buldum kendisi GELİŞİM yayınları bünyesinde gül sanat faaliyetlerine devam etmektedir hat sanatı(kaligrafi) konusunda ders vermektedir ve 200 ü aşkın öğrencisi vardır. şu an GELİŞİM yayınlarıda hızla büyümekte ve idris yurteride bu güzel sanatı GELİŞİM yayınları bünyesinde ilgilenenlere duyurmaktadır.kendisi ayrıca ziraat yüksek mühendisi memur-sen ankara il başkanı ve meteoroloji 3 nolu şube başkanıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir