"Enter"a basıp içeriğe geçin

“Bir çocuğu mutlu edeceğiz.”

Lütfen şimdi yazacaklarımı pür dikkat okuyunuz. Yazının sonunda “bende yardımda bulunmak istiyorum” derseniz eğer ki İnşaallah dersiniz.. Lütfen burayı tıklayarak benimle irtibata geçiniz…

Tarih 2007 Temmuz…

Askerlik yaptığım güzel Bingöl de havalar oldukca sıcak.. Her zaman ki gibi çarşı iznini mütevazi bir şekilde Irmak cafe de Mustafa abimin ikram ettiği Türk kahvesi ve püfür püfür nargilemle keyiflendiriyor, eşe dosta telefon açarak keyfime keyif katıyorum.. Saat ler öğlene doğru geldiğinde mekanımızın gazeteleride masa masa dağıtılıyor.. Mustafa abim bilir benim okumayı sevdiğimi ilk bana veriyor..

Başlıyorum gazetemin sayfalarını çevirmeye.. Her zaman ki klasik türk medyamız etrafı kargaşaya katmak için bire bin katarak olayları sunuyor önüme.. Sayfaları çevirirken birden bire bir köşede takılıyorum ve başlıyorum okumaya..

Bu köşe yanlış hatırlamıyorsam “Uzat Elini” köşesi idi.. Bu köşede engelli kardeşlerimiz yaşadıkları sıkıntıları buraya taşıyarak bir çözüm yolu arıyorlar maalesef…. Bütün ilanları teker teker okuyarak cep telefonumdan numarası olanlara tek tek mesaj gönderiyorum..

Tam bu sırada okuğum bir ilan gönlümü ferahlatıyor ve benimde bu insanlara elimi uzatabileceğim umudunu uyandırıyor gönlümde.. İlanda tam hatırlamıyorum lakin engelli bir babanın çaresizliği dile getirilmiş idi.. Bu babanın yazdıklarını o an gözümün önüne getirdim ve yıkıldım! Allah kimselere göstermesin ama kirasını ödeyemediği gibi agır sözler vardı. Bu babamızın evlatları var imiş ve bu evlatlarına güzel bir gelecek ışığı yakmaya gücü olamadığı için birazda kahır içinde olduğunu bana gönderdiği mesajda çok iyi anladım. İlanı okudukdan sonra gönlümde yanan ışıkla hemen telefonu aldım elime ve önce duyduğum burukluğu belli etmeden dua lar ile paylaştım kendisi ile.. Babamıza durumu için dua edeceğimizi ve acizane çocuklarını mutlu edebilmek için kendilerine bir bilgisayar armağan edebileceğimi yalnız şu an askerde olduğum için bu yardımı askerden sonra yapabileceğimi yazdım.

Gel zaman git zaman askerlik bitti. Aileme saadet içinde kavuştum Allah’ın izni ile. Bu babamızın telefonu telefonumda kayıtlı duruyordu işe girip para kazanmaya başlar başlamaz yardıma koyulacakdım. Fakat işlerin yoğunluğu, fanii dünyanın işleri, askerden dönmenin hayatıma kattığı karmaşa derken unuttum babamızı! Utanarak söylüyorum ama unuttum.

Sonra günün birinde birden aklıma geldi babamız! Yarım edecekdim çok sevinçli bir şekilde elime telefonumu alarak babamızın telefonunu aradım rehberimde.. Ama.. Telefonumu satmışdım ve bütün numaralar telefon rehberimde kayıtlı idi.. Kahroldum! Ve dua ettim. Allah’ım sen beni benden iyi bilensin yardım eyle…

Aradan 5-6 ay geçti tam bencilce herşeyi unutmuş günümü gün ederken iş yerinde birden bir mesaj geldi telefonuma!
Mesaj babamızın evlatlarından..
Aynen iletiyorum;

“İyi günler abi. Sizi rahatsız ettiğim için özür dilerim geçen gün babamın telefonu ile oynarken sizin yazdığınız mesajı okudum. Posta gazetesinde babamın yazısını okumuşsunuz askerde olup gelincede bize bilgisayar hediye etmek istemişsiniz. Abi bize bilgisayar hediye ederseniz bizi çok sevindirirsiniz.”

Mesajı okudukdan sonra elim buz kesdi kalbim alevler içinde yandı!
Daha fazla bir şey yazmaya luzum yok! Ben bu yardımı edeğim bu kardeşlerimize er ya da geç.. Lakin şu sıralar durumum buna el verişli değil..

Bu kardeşlerimizi sevindirecek bilgisayarımız şu sıralar 560 YTL civarındadır.
Eğer sizde bu kardeşlerimiz mutlu olsun diye 1 Lira dahi yardım etmek isterseniz. Lütfen burayı tıklayarak benimle irtibata geçin.
Kimse yardım etmesede bu güzellik gerçekleşecek lakin biraz gecikecek..

Kardeşlerimiz İstanbul dışında.. Bizzat gidip kendi ellerimle kuracağım bilgisayarlarını..

İnşaallah sizde kalplerine taht kurarsınız…

Mesut ÇELİK.

 ** 20.02.2008

Bu güzel iş için yardımlarınız git gide büyüyor.
En kısa zamanda bu iş için açtıracağım hesap numarasını burada yayınlayacağım.
Hesap özetlerine ilişkin dekont, bilgisayarın faturası ve teslim belgeleri sitede yer alacaktır. 
Bu işin yapılmayacağına inanmak istemeyenler olacaktır, onların fikirlerine de saygı duyuyoruz, yardım adı altında yapılan onca dolandırıcılıktan sonra bu yardım çalışmasının onlardan farkının ne olduğunu ,bilgisayari teslim ederken çektiğimiz fotoğraflar, kayıt altına alacağımız görüntüler gösterecektir.

Yardım yapan kardeşlerimizin isimleri sitede istekleri doğrultusunda yayınlanacak, artan miktar çocuk esirgeme kurumuna aktarılacakdır. Bu yardıma ilişkin dekontlar da sitede yer alacakdır.

Sağlıcakla.

3 Yorum

  1. merveozer merveozer 18 Şubat 2008

    Mesut bu işi tek başına yapmanı bizde istemeyiz. Hep birlikte olunca daha güzel olur ve yardım etmek isteyen benim gibi arkadaşlarında bu güzel işte ortak olması en büyük mutluluktur. Bende çeveremden en kısa sürede bilgisayar için para toplayıp sana ulaştırmaya çalışıcam. Sana teşekkür ederim tek başıma bir çocuğu sevindirmek istesem gerçekleştiremem ama hep birlikte bunu yapıcağımıza inanıyorum. Vesile olduğun için teşekkürler…

  2. mucize mucize 7 Mart 2008

    Bende elimden geleni yapmaya hazırım ufakta olsa eğer banka hesap numarasını yayınlarsanız memnun olurum çok tşkler..

  3. Levent Karamete Levent Karamete 7 Nisan 2008

    Mesut kardeşimizi tanımam.Bu mevzudan da başka bir arkadaşımın arabayla şu bilgisayarı sahibine bir götürüp kurulumu yapalım dediğinde haberdar oldum.Sadece şu kadarını söyleyebilirim kesinlikle hedefini tam bulan bir yardım.Bilgisayarı götürdüğümüzde yağan yağmur ve soğuk havaya rağmen evi bulamama ihtimalimize karşı bizi sokakta bekleyen o iki çocuğu ve gözlerindeki mutluluğu görebilseydiniz eminim sizlerde benim gibi düşünürdünüz.Tekrar söylüyorum hedefini tam bulan bir yardım olmuş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir