"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ben “Bilãl”

İşte bir kitap daha…
Beniunutma.com da Fatih abimizin hediyesi olarak aldığımız "Ben Bilal" kitabı da bitmiş durumda…
Evet kitaplar okunur ve biterler fakat bazıları vardır ki İnsanın hayatına ışık tutar! İşte "Ben Bilal" de İnsan’a ışık tutacak cinsden güzel bir kitap… Kitabı ilk gördüğümde yalnızca "Bilal" i anlatan bir kitap gibi düşünmüştüm ama okuduğumda bu 165 sayfalık kitaba nelerin sığabileceğini gördüm, bilmediğim bir çok şeyi öğrendim. Bir kölenin "Bilal" in , ilk müezzinin savaş esnasında orduya yiyecek, içecek getirilmesi ile görevlendirildiğini duyunca şaşırdım? Peygamber efendimize tekrar aşık oldum. İlk ezanın nasıl okunduğunu anlatan satırları okurken bende o mescide girdim… Çok etkilendim… Çok… İslamiyetin aslında ne kadar zarif bir din olduğunu günümüzde bazı İnsanların zorlaştırdığını yineden anladım… Ve efendimizin o güzel İnsan’ın çoğu defa "bende İnsanım" demesi beni gerçekten çok etkiledi.. Bizler gündelik hayatta bir işi başardımmı "Ben ben ben" diyerek çağlarız ya işte Allah’ın resulu yalnızca "Bende bir İnsanım" demekle yetinirmiş..

Ve Allah’ın resulunun biri yıkandığında geriye giymek için yalnız bir gömleği kalırmış…

Kitabı yazmasına yazarım fakat beni okuyanlar bilir kitap özetlerini kısa ve merak uyandırıcı tutarım ki alınsın okunsun efendim..

Alınası okunası bir kitap…

Geçenlerde duyduğum bir sözü de iliştirmek istiyorum;

"Sahip olmaya değil, Şahit olmaya geldik"

Selametle İnşaallah…

Mesut.

 

3 Yorum

 1. Tuba Tuba 23 Eylül 2008

  Allah razı olsun Mesut kardeşim. Bizi bu güzel kitaplardan haberdar ettiğin için.

  Selam ve Dua ile…

 2. Anonim Anonim 24 Eylül 2008

  ”Bilal Bin Rabah” ..Resulallah’ın bülbül-ü nalanı.. ”erihna ya bilal” içimizi ferahlatıver ya bilal” dediği kutlu müezzin..O yanık sesiyle başlayınca Ezan-ı Muhammediyi okumaya tüm kainatın lal kesildiği bir nalan..o kızgın kumlarda üstünde kızgın kaya olmasına rağmen,Umeyye’nin lat,uzza sözlerine ”ehah ,ehad ”diye karşılık veren müezzinlerin efendisi..Gül’ün(s.a.v) ayrılığına dayanamayıp da bir süre şakıyamayan bülbül..firakın ateşiyle terk-i diyar eden gül (s.a.v) sevdalısı..o Vahdetşn Gülü’nün;
  -”Bilal, ne güzel bir karaktere sahiptir! O müezzinlerin önderidir, efendisidir”. buyurduğu kutlu sahabe..(r.anh) dulara gönderelim inşaallah.çünkü onun bir evladı yoktu..bu yüzden müteessirdi ardından dualar gönderecek evlat bırakamadığğı için…bizler inşaALLAh ezan-ı Muhammedi’den sonra fatihalar ihlaslar gönderelim o bülbül-ü nalana..

  Elife/Ocak 2007

  Dualarımız Bilal ile,elhamdülillah..

  Rabbim bizleri de istifade ettirsin inşALLAh.. Kitapçıma ilk soracağım kitap olacak.. Tatınımınız alacağım kitaplar listesinde bir değişiklik yaptıracak ,yazdıklarınız ile..eyvALLAh.. ALLAh razı olsun kardeşim..

 3. mrlcrkn mrlcrkn 27 Şubat 2009

  HEKİMOĞLU İSMAİLİN BİR YAZISINDA OKUMUŞTUM ASR-I SAADETTE BİLAL HABEŞİ, KABE DAMINA EZAN OKUMAYA ÇIKTIĞI ZAMAN MEKKELİ MÜŞRİKLER EZAN SESİ DUYULMASIN, İNSANLAR İBADETE KOŞMASIN DİYE EZAN SESİNLE BİRLİKTE EVDEKİ KAP KACAKLA GÜRÜLTÜ YAPIP MÜMİNLERİN EZAN SESİNİ DUYMASINA MANİ OLMAK İSTERLERMİŞ. GÜNÜMÜZDE EZAN OKUNURKEN BAZI İNSANLARIN MÜZİK SESİNİ AÇMALARI ARTIK BENDE BİR ANLAM KAZANMIŞ OLDU. ASR-I SAADETTEN BU GÜNE MÜŞRİKLERİN TUTUMLARI TEKNOLOJİYLE BERABER FARKLILIK GÖSTERSEDE PEK DEĞİŞMEMİŞ ANLAŞILAN…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.