İbretname

null

Başımız sağolsun…
Şu an itibari ile son resmi kaynaklara göre 906 kardeşimizi kaybettik… Allah mekanlarını Cennet eylesin İnşaallah… Ümid ediyoruz ki bundan böyle bu akan kan durur ve bu son dalga tüm dünya Müslümanlarına ibret olur, ders olur…

Evet 906 kardeşimizi kaybettiğimizi söyledik peki hiç aklımıza geldi mi acaba bu insanlar neden öldürüldü? Ya da neden bu 906 kişinin 906 sıda Müslüman?

Filistin için Fetih Sûresi okuyorlarmış. Bunun Filistin’e faydası olur amma, Fetih Sûresi’nin manasını anlamak Müslümanlar için daha faydalıdır.* Müslümanlar İslam’ı yalnızca secdede bırakınca başımıza bu işler gelir oldu! Müslümanlar tüm dünyada itilen, kakılan bir kitle halini aldı. Başımıza ne geliyorsa İlimsizlikden, Teknik bilgi eksikliğinden, İşe yaramayan adam fazlalığından ve İslam ahlakını bırakıp belirsiz ahlakla ahlaklandığımızdan hatta onu bile beceremeyerek “Ahlaksız”  kaldığımızdan geldi…

Filistin israil tarafından son teknolojiye ait silahlar ile vuruluyor, insansız uçaklar ile izleniyor, atılan her mermi ve füze ya da her ne ise tam isabet yerini bulabiliyor… Filistin buna karşılık olarak Nefs-i Mudaafasını soba borularından oluşan nereye düştüğü belirsiz ilkel füzeler ile yapıyor hal böyle olunca İlmi ve Teknoloji yüksek taraf çaresiz galip geliyor…

Müslüman; “Bu dünya geldim gidiyorum dünyası aman boşver” diyerek Ahireti kazanmak uğruna Dünyaya küsüyor… İki lokma aş, bir bardak su diyor kanaat ediyor eyvallah buda güzel amma senin namusuna göz diken düşmanın senin bu “küçük” yaşam standartına karşın gelişiyor… Gençleri okutuyor! Bizim kahvehanelerimiz, meyhanelerimiz, kumarhanelerimiz ağzına kadar dolar iken Lise sıralarında 17 yaşında bir delikanlı ile daha cinselliği yeni bilmiş mini etekli, üstten 2 düğme açık gömlekli kızlarımız aynı sıralarda fizik, kimya, ilim ve irfan öğrenmeye çalışıyor! Öte tarafta Yahudi! kızı, erkeği ayırıyor öyle okutuyor.
Çok garip Yahudi! İslam ahlakı ile ahlaklanıp “Başarılı” oluyor…
Müslüman yahudiden aşşağı bir ahlağı benimseyip ayak altına paspas oluyor…

Kanaatkarlık elbette güzeldir… Kanaat etmeyen Mutlu da olamaz amma şu noktaya iyi dikkat edelim. 

Ey Müslümanlar!

Allah BÜYÜK
Kur’an BÜYÜK
İslam BÜYÜK

Amma ekseri Müslüman “küçük” işler ile uğraşıyor… “BÜYÜMEYİ” düşünemiyor…

Ve biz “küçük” işler ile uğraştığımız sürece bankalarımızda memurelerin hepsi mini etekli ve makyajlı, hademelerin ve çaycıların hepsi de Türbanlı olacaktır! İlme ve Teknolojiye önem vermeyen, geri kalan Müslüman, İlme ve Teknolojiye sahip insanların hizmetkarı olmaya mahkum olacaktır.

“Küçüklüğü” seçen Müslüman! Düşman karşısında ve hatta dünya karşısında korkarım ki Mahkeme-i Kübra da “Küçük” düşecektir…

İsrail Filistin’i vurmaya devam edecek ve bu Kapitalist dünyada Müslümanların tutumu daima “küçük” lükden yana oldukça sırası ile Türkiye, İran ve diğer İslam devletleri yok olmaya MECBUR kalacaklar!

Şimdi kendimi ve herkesi Filistin İbretnamesi karşısında Kur’an-ı Kerimi yaşamaya davet ediyor ve sözlerimi Ömer OKÇUNUN o muazzam yazısından bir kesit ile noktalıyorum!

“Faizin kapısını kapamak, yoksulun derdine derman olmak, üstün bir hayat nizamı kurmak için, maddi çalışmalara hâkim ol, mahkûm olma. Namazda okunan ayetleri yaşamak istiyorsan, yaşanacak bir hayat istiyorsan, ebedi saadete ermek istiyorsan, yine maddeye hâkim olmak zorundasın.

Gazze’de Yahudilerin Müslümanları öldürmesi, kaderin bir ikazıdır. Çünkü Yahudiler, İslam prensipleriyle kuvvet kazanırken, Filistinli Müslümanlar İslam prensiplerinden uzaklaşmıştır.

Yahudi Müslüman’a kurşun atıyor, Müslüman Yahudi’ye taşla karşılık veriyor!

Filistin’de Müslümanlar, Yahudilerden üstün olmak zorundaydı!

Gazze’deki olaylar, Müslümanlar için bir eğitimdir. Bu eğitim, Allah’ın planıdır. Gayrimüslimler, Müslümanları zorluyor ki, yeni hale geçsinler, donanma yapsınlar, alışverişe geçsinler, fabrika kursunlar… Kısacası İsrail’i hangi şartlar kalkındırdıysa, Müslümanlar da aynı şartlarda kalkınsınlar!

Allah’ın dini mutlaka galip gelecek! Bunun için de Müslümanlar noksanlarını anlayacak! Allah, şiddetli ikazlarla bize gerçeği anlatıyor!”

Mes’ud…

(*) Ömer Okçu – Gözyaşımızı Hangi Mendil Siler


null

[mp3 autostart=”true” repeat=”false”]http://umutrehberi.tasavvufi.com/mestmp3/taksimler/178-bayatitaksim.mp3[/mp3]

“İbretname” için 3 cevap

 1. erhan dedi ki:

  Alinti ustteki yazidan “Gazze’de Yahudilerin Müslümanları öldürmesi, kaderin bir ikazıdır. Çünkü Yahudiler, İslam prensipleriyle kuvvet kazanırken, Filistinli Müslümanlar İslam prensiplerinden uzaklaşmıştır.”

  Musluman olmayan Yahudiler nasil olurda islami prensiblere uyar oyle davranirlar, o zaman bunlar muslumandir diyebiliriz. Islam prensiblerine uymayanlarda (Filistin veya Digerleri) iyi musluman degildir veya Yahudilerden daha kotu muslumandir diyebiliriz.

 2. Anonim dedi ki:

  sellamun aleykum allahrazıolsun kardesım tek kelımeyle harıka ve gercekler soylencek sozyk sozlerın tukendıgı an acıgercekler anlayana bız neyız kımız bızım kımlıgımız hanı nerde muslumanlar bızım rehberımız ornegımız kımdı bız nelerı unuttuk nelerı kaybettık herkez bı dusunsun allah yar veyardımcımız olsun hepımızı gaflet uykusundan uyandr selam duaıle ve kula gelmez bela kul azmadıkca………

 3. damla gunes dedi ki:

  “””””Filistin için Fetih Sûresi okuyorlarmış. Bunun Filistin’e faydası olur amma, Fetih Sûresi’nin manasını anlamak Müslümanlar için daha faydalıdır.* Müslümanlar İslam’ı yalnızca secdede bırakınca başımıza bu işler gelir oldu! Müslümanlar tüm dünyada itilen, kakılan bir kitle halini aldı. Başımıza ne geliyorsa İlimsizlikden, Teknik bilgi eksikliğinden, İşe yaramayan adam fazlalığından ve İslam ahlakını bırakıp belirsiz ahlakla ahlaklandığımızdan hatta onu bile beceremeyerek “Ahlaksız” kaldığımızdan geldi…”””””

  “””””Ve biz “küçük” işler ile uğraştığımız sürece bankalarımızda memurelerin hepsi mini etekli ve makyajlı, hademelerin ve çaycıların hepsi de Türbanlı olacaktır! İlme ve Teknolojiye önem vermeyen, geri kalan Müslüman, İlme ve Teknolojiye sahip insanların hizmetkarı olmaya mahkum olacaktır.””””””

  Fatih’in İstanbul’u feth ettiği yaşı coktan gectik…. ;))
  Çok önemli konulara değinmişsiniz Allah Razı OLsun…Selam&Dua İle….

Bir Cevap Yazın