Geliyor Ya Hu! Hekimoğlu İSMAİL geliyor işte…

Evet… Bir sokağa giriyordum işte adım adım… Her adımı bir tadım… Gidiyordum ya içim bir kıpır kıpır bir mutlu bir heyecanlı… Ve bir zil o kadar sade o kadar lezzetli… Basıyorum karşıdan bir ses "Kim O" cevap veriyorum "Hocamızı Ziyarete geldim" kapı açılıyor… Adım adım çıktığım merdivenler çabucak bitiveriyor bir kardeş karşı kapı diyor… Yüreğim ağzımda… Bir zil daha…

Ve açılan kapıdan bir Nur yüzlü Anne görünüyor…
"Tek misin evladım" diyor "Tekim Anne" diyorum içeri buyur ediyor… "Buyur geç ben hocamızı getireyim diyor"…
Karşımda bir kütüphane derin düşünceler fikirlerimde pervane! Bu kadar kitap diyorum kendi kendime okumuş mu yani şaşıyorum, ellerimi nereye koysam şaşıyorum :)

Ve bir öksürük sesi geliyor koridordan…
Bir irfan sesi.. Bir ilim sesi… Bir üstad sesi geliyor işte…
Geliyor Ya Hu! Hocam Hekimoğlu İSMAİL geliyor işte…

Kalkıyorum selamlaşıyoruz bir süre… Malum hasta hocamız zar zor oturuyor kanepeye… Ara da sorular akıp gidiyor çıkaracağımız dergi için o Nur yüzlü hocam sanki karşısında oğlu varmışcasına o kadar içten o derin… O kadar saygılı İnsan utanıyor be!

Soruları soruyorum sormasına ya karşımda oturan Hekimoğlu İSMAİL! Ne desem hangi lafı kaç kez tartsam az… Hocam anlatıyor ben dinliyorum ben soruyorum O cevaplıyor o cevaplıyor ben mest oluyorum Mesut oluyorum…

Röportajımız bittiğinde "Nerelisin" diyor…
"Sivaslıyım Hocam" diyorum…
" Ooooo Hemşeriyiz seninle" diyor…
İçimde güvercinler takla atıyor…

Bu Nur bahcesi İnsanla yaptığım güzel Röportaj kısa süre sonra Düşün Taşın kulübü olarak çıkaracağımız dergimizde yayınlanacak İnşaallah hepinizi buradan haber dar edeceğim…

Ama sizleri hocamızın o güzel sözlerinden mahrum bırakmak asla istemiyorum…
O nedenle hazır Gül kokulu ayda Güller içindeyken Hocamızın o güzel kısa sözlerini sizlere sunuyorum…
**Heyecandan bazı sözleri karıştırmışım :) Affınıza sığınırım…

Dualarınızda İnşaallah küçükde olsa bir yer istiyorum…

Röportajı Dinlemek için:   [mp3 autostart=“false” repeat=“true”]http://www.sanartkar.com/hekimogluismail.mp3[/mp3]

Mesut…

“Geliyor Ya Hu! Hekimoğlu İSMAİL geliyor işte…” için 19 cevap

 1. cananberra dedi ki:

  Bu ne güzel bir lutuf Allahim..
  Masallah yavruma ya…

 2. cananberra dedi ki:

  Canim sana en güzel dogum günü hediyesi bu tanisma olmus…
  22 oldun ….büyüyormusun ne :)
  Rabbim yolunu nur yolu ,ömrünü islam hizmetlisi olarak gecirmeni nasip etsin…
  Gayretini daim etsin…
  Ablan olarak ben raziyim…Mevlada razi olsun insallah…
  Seni cok seviyoruz kurum…
  Mevla da seni cok sevsin…

 3. kübraaaa dedi ki:

  Bu nasıl bir iman kuvveti…
  “Allah’ım ben oruç tutamam… Sen bana tuttur…”

  Bu nasıl bir teslimiyet böyle…
  Allah daim etsin İnşallah şifalar ihsan etsin…
  Şu kısacık konuşmadan bile kendimize çıkaracağımız o kadar çok ders var ki….

  Çok etkilendim…
  Allah sizden razı olsun…Bu güzel çalışmalarınızdan bizler de istifade ediyoruz…
  Selam ve Dua ile…

 4. Mesut Çelik dedi ki:

  “Canan ablam”;

  Büyüyoruz İnşaallah….
  Dualarınız ile… Selamınız ile… Sohbetiniz ile büyüyorum….
  22 yaşıma da böyle güzel bir sohbet ile girdim…
  Hamd olsun…

 5. Fatma dedi ki:

  Hocam bu ne güzel buluşma ve ne güzel mutluluk…
  Allah bana hastalık vermiş,ne güzel diyor hocamız bu ne güzel teslimiyet..
  Allah bizede bu nurlu hayatlardan her an ders alıp yaşayabilmeyi nasip etsin inşallah..
  Diycek çok şey var ama alıncak derslere bakayım diyorum..
  Röportaj içinde Allah razı olsun hocam dinle dinle doymuyor insan o nur sese..
  Allah yolunuzu nurlu yollardan geçirip içinizdeki hizmet aşkını daim etsin hocamm..

 6. tuğba dedi ki:

  Teslimiyet, tevazu ve kavuşmanın heyecanı.. (Öncelikle yeni yaşın sana su gibi berrak ameller, yağmur damlaları gibi sevaplarla, yüreği senin gibi pırıl pırıl olan, hayırlı insanlar nasip etsin..)
  Biz insanlar yaşıyoruz ama nasıl?? Kibir , hayata kulluk ile dolu… İşte arada sevgili Mesut gibileri çıkıpta hatırlatıyor (Allah razı ola) geldiğimiz yeri, asıl ait olduğumuz yeri.. Biz kopmuşuz sadakat denen, vefa denen bağlardan.. Çoktan unutmuşuz birbirimizin yüzlerini. Her Ramazan, iftar nedeniyle dolup taşan evler artık boş. Sanki gelmemiş o mukaddes ay.. Muhterem Hocam,” Allah’ım ben oruç tutamam. Sen bana tuttur” derken, Rabbimin verdiğinden dolayı yine rabbime sığınırken..:( Elbette ki kulu yargılamak kula düşmez ama..)Siz her uzuvu sağlam olduğu halde kendinize bir bahane edinen, her uzuvu ”- oruç tut!” diye yalvaran insanlar unutmayalım ;
  Her canlı ölümü tadacaktır…
  Allaha emanet ol kardeşim.

 7. Tuba dedi ki:

  Selamun Aleyküm

  Bu nasıl bir kalp,nasıl bir iman.elhamdülillah bu imanı kalbimize yerleştiren rabbime.öyle kuvvetliki…doktorlar ölebilirsin tutma dediği halde hocamız tutuyo orucunu.budur işte iman budur işte nefsin önüne geçildiği an.ben dinlediğimde röportajı…bi çok soru soru sordum kendime.bunu bana yaptıran hocama sonra mesut kardeşim sana çok teşekkür ederim.böyle şeyleri bize duyurarak birazda olsa kendimizi sorgulamayı öğretiyosun bizlere.bu duygular anlatılacak türden değil.ancak kalpde yaşandığında tadına varılabilecek duygular.bu arada mesut gibi bi kişiliği yetiştiren anne ve babsına dua etmeden yorumumu bitiremicem.rabbim sizden razı olsun inşallah.evladınız gurur duyulabilecek bi evlat.

  Selam ve Dua ile…

 8. Meral Tekin dedi ki:

  Allahım ne büyük bir kalp ki sadece Sen’inle dolu. Her cümlede “Allah”. Defalarca dinledim röportajı, O’ndan gelene ne büyük teslimiyet ve iyi de olsa kötü de olsa ne güzel bir kabul.
  Rabbimin verdiği hastalığa sevinmek, oysa birçoğumuz isyan ederiz neden ben diye…
  “Ölürsem öleyim” ne güzel bir duygu Ahiret hayatının daha güzel olacağını bu kadar benimsemek…
  Söylenebilecek hiçbişey yok aslında Hocam herşeyi kısacık bir anda ne güzel de anlatmış, şöyle bi kendime dönüp yukarıdaki arkadaşların da dediği gibi kendimi ciddi manada sorgulayabilmemi sağladınız.
  Ayrıca ben ne kadar da habersizmişim Hekimoğlu İsmail Hocamdan, sizin sayenizde daha önceki yazılarınızı okuduktan sonra haberdar oldum Hocamdan ve yazdıklarından.Allah size ne güzel lütfetmiş de onunla sohbet etmişsiniz doğum gününüzde, en güzel hediyedir muhtemelen.
  Mesut Bey Allah sizden ve Hekimoğlu İsmail Hocamdan razı olsun inşallah…
  Selamlar ve dua ile…

 9. ElifeKatre dedi ki:

  Bu teslimiyeti verene kurban olurum…….Can’ım hocam…..Şu masum bakışlara bakar mısınız ? Ruhuyla,bedeniyle,düşünceleriyle tamamen teslim olmuş…..
  Bu sözler,bu ses….İnsanın kendini sorgulamasına,teslim olmasına yardımcı oluyor….
  Ne mutlu ki,siz an ve an yaşamışsınız…..Nasıl bir güzellik,nasıl bir lütûftur bu ..! İlk paragrafı okurken ben dahi yaşadım adeta……Öyle güzel yansımış ki o heyecan..

  Rabbim sizden razı olsun Mesut kardeşim….İsminiz konulalı 22 yıl olmuş,buradan gördüğüm kadarı ile,isminizle en çok müsemma olduğunuz günü yaşadınız belki de.. Ne mutlu…..Hz.ALLAh razı olsun bu buluşmadan..bu röportajdan..Daha çok hayırlara vesile olacak bu röportaj…. Hastalık bu kadar mı güzel karşılanabilir ?
  Rabbim……Hocamıza şifa ver.. acısını dindir,şu mübarek sözleri hatrına…..
  Bu sesten nasıl ayrılacağım bugün bilmiyorum…..Tam da derin bir muhasebeye gerek duyduğum zamanda..

  Kardeşim,Rabbim geçen yıllarınızdan razı olsun ve razı olacağı daha nice yıllara eriştirsin sizi..Hizmetinizi daim kılsın..Himmetine vesile olsun bu yol’da ömür geçirenlerin..

 10. damla gunes dedi ki:

  Mesut çok güzel bir paylaşım …
  diğer kardeşlerimizin dediği gibi cok kısa bir sohbet olmasına ragmen cok buyuk dersler cıkartmamıza vesile oldu.Rabbim razı olsun…..
  Çok sanslısın bende sahsen Hekimoğlu İsmail Hocamız ile sohbet etmek isterdim… : (
  Dİo ya ee ölürmüşüm ölürmüşüm ölüm ya ne olucak :) cok seker ya ,
  Rabbim onları basımızdan eksik etmesin (amin)

 11. Samgaso dedi ki:

  Hocamizin teslimiyeti gercekten ornek olmali hepimize. Hastaligi derdi nimet bilen bir suur .bazen kendimden utaniyorum bole insanlari gorunce..mevlananin dedigi gibi hastaliklar sıkıntılar Allahin bizi huzuruna cagirdigi bir davetiye gibi gormek ve bu davetten dolayi mutlu ,hosnut dahi olabilmek’ iste ihlas ve imanin en guzel ornegi..nefsinden siyrilip huzurda olabilmenin verdigi enfes huzur duygusu…allahi bizede nasip et insaalah bu imani…..

 12. Yıllardır severek ve hayran olrak okudugum bir yazar yaşam tarzı ile filan iman kuvetiyle tam örnek alınması gereken bir insan tamamiyle hocama katılıyorum

 13. meral dedi ki:

  Hocamızın bu sitedeki “İyi Günde Kötü Günde Evlilik” kitabını alırken bir de elime “Derdimi Seviyorum” geçti.içeriğinin daha farklı olacağını düşünerek almıştım ama iyi ki düşündüğümden çook farklıydı.Bugün bitirdim “Derdimi Seviyorum”u. Rabbime dinimize defalarca kez daha da hayran oldum.Günlük yaşantımızın bile İslamiyet’e uygun olduğu sürece ibadet olacağını, biz müslümanların niçin güçlü olmamız gerektiğini, niçin şu an müslüman aleminin süper güç olmadığını ama nasıl olacağını, ekonomi- siyaset – dersler… her konuda sohbetler ve birçok kafa kurcalayan soruya verilmiş cevaplardan derlenmiş bu kitabı okuyunca bunca yıl okumadığıma pişman oldum, karar verdim tüm kitaplarını okuyacağım.Hele de Hocamı bu sayfada dinleyince kitabı okurken sanki o karşımda hitab edermiş gibi bir vaziyette hissettim.Herkesin okumasını şiddetle tavsiye ederim.Allah Hocamıza uzun ömürler ve şifalar versin inşallah.Bir an önce buradaki röportajın da tamamını bekliyoruz .
  Allah razı olsun Hocamdan ve onu burada dinlememe,tanımama vesile olandan;
  Selam ve dua ile…

 14. İsa BAL dedi ki:

  ALLAH sizlerden razı olsun İNŞAALLAH …. Böyle büyük insanlar şefaatçimiz olur İNŞAALLAH…

 15. servet yeşil dedi ki:

  abi allah razı olsun sizlerden…

 16. Elife dedi ki:

  Bugün yeniden dinlemeye gelmiştim,dinletmek amacıyla öncelikle..ama bir sorun var sanırım ..ya da sorun kendi pc’mde..?

 17. Elife dedi ki:

  ALLAh’ın selâmı üzerinize olsun Mes’ud kardesim.. Az önce bir sohbet ortamında hocamızın,mübarek hanımıyla geçimlerine dair sohbetlerini anlatırken sizin bu röportajınız düstü hatrıma.. Haldaslarıma dinletmek istedim ama mümkün olmuyor maalesef ki..Rica etsem yardımcı olur musunuz ?

  Dua ile,vesselâm.

 18. eyüp dedi ki:

  Allah ondan razı olsun kendini geç gördük ama kitaplarıyla büyüdük

 19. Havva TİLKİOĞLU dedi ki:

  Hocam , erzincana teşrif edip erzincanı şereflendirdiğiniz için Allah sizden razı olsun.Allah size hayırlı ömürler nasip etsin.

Bir Cevap Yazın