Yokuş…

sendenkalannet_yokus.jpgEvet yokuştayız…
Farkında değiliz belki ama yokuştayız ey Türkiye! Farkında olmadan etrafımızda olan gelişimleri bile fark edemeden yaşayıp giden Türkiye yokuş çıkıyoruz artık uyan! Devletce, Milletce, Ferdce, Dince değişiyoruz biz “biz”i kaybediyoruz artık kendine gel. Yavaş yavaş siliniyor işte herşey gidiyor elden… Önce Osman lı sonra Müslümanlar ve şimdide Gençlik! Evet en önemli silah Genç lik elden gidiyor ey Türkiyem kendine gel…

Al artık eline kitabı OKU! Bil, öğren, konuş! Çık artık o kahvehane köşelerinden senin yerin orasımı? Senin yerin bir kadehin içinde kaybolmak değil senin yerin bir secdede bayılmaktır! Gel artık kendine! Gel ve bu dünyada 1 milyar Müslümandan biri de benim de! Bacının, Kardeşinin başörtüsüne el uzatan hain lere karşı bir şey yap kalk artık o rakı masalarından.. Senin yerin orası değil! Senin yerin Mücadelenin, Hakkın, Hukukun yeri! Artık anla! Sen Müslümansın!

Hekimoğlu İsmail Yokuş Kitabında Müslümanlığın, gençliğin ne hallere getirildiğini ve getirilmek istendiğini yazıyor… Bu Fanii ömürde Müslümanlığı ha la anlayamamış İnsanlar nedeni ile bir çok Müslümanın nasıl sıkıntılar çektiğini, Gençliğin batı baskısı ile nasıl Amerikalılaştırıldığını yazıyor. Tarih’e, o Hükümdar devirlerinde elimizin altında olan bir çok ülkenin şimdi bizlerden kat kat daha ekonomik bütçelere sahip olduğunu yazıyor. Bizi bu hallere düşüren baskıyı ve bu baskıdan kurtulmanın yollarını yazıyor. Milletin eğemenliğinin zamanında çok başka ellerce hançerlendiğini ve aslında bizi yönetenlerin Türk olmadığını yazıyor!

İnsan’ın tek bir birey olarak bile Dünyayı değiştirebileceğini kaleme alan Hekimoğlu artık birilerinin İkinci dünya savaşında yerle bir olan Fransa’da bir yüzbaşının ayağa kalkıp ” Ben varım öyle ise Fransa da vardır! ” demesi gibi, Müslümanın da İslamiyeti kendisiyle kaim görüp:

– Ben varım, öyle ise İslamiyet te vardır!

diyerek dünyaya meydan okuması gerektiğinin zamanının geldiğini yazıyor..

Bu kitabında Hekimoğlu yazıyor da yazıyor…
İş bütün bu kitabı okuyarak harekete geçmek de.

Ve ben diyorum ki artık…

  – Ben varım, öyle ise İslamiyet te vardır!

Mesut ÇELİK | Hekimoğlu İSMAİL / Yokuş

“Yokuş…” için bir cevap

  1. damla gunes dedi ki:

    Alıp okumak lazım…Genclik en büyük silah demiş..Ne kadar doğru ya…Bizim isteyipte yapamacagımız hiçbir sey yok…
    Hadi kolları sıvayalım inş. :))
    Ben bu kitabı okumadım ama en kısa zamanda alıp okuyacagım o zman detaylı Bilgilenirim ve bilgilendiririm :)))

Bir Cevap Yazın