Milli Mücadele’de Kınalı Eller

Osman ALAGÖZ’ün yazmış olduğu kitapda Cumhuriyetimiz için verilen savaş’da kadınlarımızın ne kadar fedakar ne kadar azimli olduğu çıplak bir dille anlatılıyor. Kitap’da Nene Hatun, Makbule Hanım gibi bir çok destansı Annemiz’in bu vatan için verdikleri mücadele anlatılıyor..

Kitap da beni en çok etkileyen olay ise Çocuğunu, askere cephane taşırken kağnı başında dünyaya getiren Emine.

Günümüzde bu tür olayları yaşamak neredeyse imkansız. Umarım milli mücadelemiz için verilen savaşda ne Kınalı Eller yer alır nede Çocuklar.. Bu Mücadeleyi ilim ve irfan ile kazanmamız tek temennim..

Tadına doyum olmayacak ve okudukca okumak isteyeceğiniz enfes bir kitap.. Şiddetle tavsiye ediyorum..

Osman ALAGÖZ ve “Milli Mücadele’de Kınalı Eller” Hakkında:
‘Kınalı Eller’i kaleme alan Osman Alagöz, aslen eğitimci. Maraş’ta yaşıyor. Kitabı hazırlamadan önce tarihlerde bir-iki satırla geçiştirilen bu destan kahramanları hakkında, yazılı kaynaklarla birlikte mahalli kaynaklarda da araştırma yapmış. Örneğin Senem Ayşe’yi yazmak için torunundan bilgi almış. Kopuk kopuk bilgiler arasındaki boşlukları doldurmak için de hayalen o döneme gitmiş. Ve ortaya bu gözyaşlarıyla okunası hikayeler çıkmış.

ISBN : 975-8775-76-6 | 143 sayfa. 13,5×21

“Milli Mücadele’de Kınalı Eller” için 3 cevap

  1. ...RABİA... dedi ki:

    kitabı 1 günde okudum bitirdim. Gerçekten çok etkileyici hikayeler yer almakta…o hikayeleri okuyunca birkez daha anladımki onlara çok şey borçluyuz.Dediğiniz gibi gerçekten bu dönemde böyle fedakarlıkların bulunması imkansız…

  2. sedanur dedi ki:

    çok güzel bir kitap herkesin okumasını tavsiye ederim

  3. mehmet dedi ki:

    bnde beğendim

Bir Cevap Yazın