Bir Deliyle Evlendim

İtiraf etmeliyim ki ilk defa bir kitabı gözyaşları ile iki kez okudum. Beni bu denli anlatan bir kitap daha henüz yazılmamışdır sanırım. Kitap da bir Kadın Öğretmen ile kendisine tamamen zıt bir genç öğrencisinin evlilik yaşantısı anlatılıyor. Günlük yaşamda ve evlilikde İslam’a göre hareketlerini sürdüren şeref in eşi ile aralarındaki dialog lar ve beraber aldıkları kararlar ile daha leziz bir hale gelen kitap sizide benim kadar alıp götürecektir.

Evlilikde esas olanın dialog ve anlayış olduğunu benimsemek gerek. Bu kitabı da herkesin okuması gerek inanın çok faydalı olacak…

Arka Kapak:
Vazoda iki karanfil, biri beyaz, biri kırmızı… ‘Neden böyle?’ diye sordum.
‘İkimiz’ demez mi?
-Hangisi sen?

-Renkler önemli değil, ikisi de karanfil. Biz de, ikimiz de insan… İnsanın olduğu yerde problem vardır, önemli olan problemleri büyütmemek ve çok çok şükretmek…
-Benimle evli olduğuna şükrediyormusun?
-Hem de çok… Yuva yıkan o kadar kadın var ki…
Yuva yıkan pek çok erkek de var deyip, karşısına dikilemezdim, onun şükrüne ben de teşekkür ettim…
Hiç kimseye benzzemeyen bu adama deli denmez mi?
 
ISBN: 975-362-595-0  |  Sayfa Sayısı: 160

“Bir Deliyle Evlendim” için 5 cevap

 1. merveozer dedi ki:

  Belkide şerifin yaşamı sabırdan ibaret . Öğretmeni eşinden ayrıldıktan sonra onun hayırlı olup olmaması için niyet edip namaz kılıp sonra ingiliz hocasının karşısına çıkarak’ sizinle evlenmek için istihareye yattım ve siz benim için hayırlısınız.benimle evlenin’ bu satırları okurken tüylerim diken diken olmuştu. Bu kitabı okumam için tavsiyede bulunan insanında bir deliyle evlenmesi duasıyla.

 2. besinci mevsim dedi ki:

  hayatta da böyle kolay olsa keşke ,bir deliyle evlenmeyi kim istemez ki,romandaki gibi bir deliyle.toplumun anlamsız kuralları buna izin verir mi hiç.kendinden büyük bir bayanla üstelik evlenip ayrılmış bir bayanla evlenecek bir samimi kalb olsa bile bu toplum buna izin verir mi.başta aileler buna engel olur.kendi istese ailesinin karşısına çıkamaz ,çok zor.artık herşey madde boyutta.manaların önemi yok.ruhların uyumu değil,şartların uyumu aranıyor.bunca ruh sıkıntısı da bundan değil mi?şartlar uyuyor ama huzur yok. romandaki gibi ruh hep gurbette yabancı bir yerde.ikinci bir şans yok hayatta.ayrılık baki ölene kadar.

 3. besinci mevsim dedi ki:

  hayat Peyami Safa nın Yanlızız ındaki gibi malesef…

 4. ................................ dedi ki:

  harika bir kitap.herkese tavsiye ederim .özellikle sitenin sahibine…anlayana ………

 5. nigora dedi ki:

  bu kitabi nasil ildire bilirim hic yapamiyorum yardem ede bilirmisiniz

Bir Cevap Yazın